Kradzież auta i szalbierstwo zakończone zatrzymaniem - auto odzyskane
46-latek zatrzymany za kradzież pojazdu i szalbierstwo po nieuregulowaniu rachunku w restauracji; auto odzyskane.
46-letni mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu oraz szalbierstwa po tym, jak został zatrzymany po próbie uniknięcia zapłaty za zamówiony posiłek w restauracji. Odzysk skradzionego mienia i szybka reakcja mieszkańców to kolejne przykłady działań policji na rzecz bezpieczeństwa.
Szybka reakcja policjantów z wydziału ruchu drogowego na dwa zgłoszenia doprowadziła do odzyskania skradzionego pojazdu i zatrzymania poszukiwanego za ten czyn mężczyzny. W środę, 24 czerwca 2026 roku, tuż po godzinie 9:00 dyżurny inowrocławskiej komendy otrzymał informację o pojeździe stojącym na prawym pasie obwodnicy Inowrocławia. Samochód marki Mitsubishi z otwartą skrzynią ładunkową częściowo blokował pas ruchu i nie był oznakowany trójkątem ostrzegawczym, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że Mitsubishi zostało skradzione dzień wcześniej (23.06.2026) na terenie Aleksandrowa Kujawskiego. Po wykonaniu niezbędnych czynności, jeszcze tego samego dnia, odzyskany samochód został oddany właścicielowi.
Do kompletu brakowało tylko sprawcy kradzieży. Tu niespodziewany obrót w sprawie przyniosło popołudniowe zgłoszenie lokalnego restauratora na temat klienta, który postanowił opuścić restaurację bez uregulowania rachunku. Na miejscu policjanci zastali sprawcą szalbierstwa. Okazał się nim być 46-latek, który dodatkowo był poszukiwany przez Policję, jako podejrzewany o kradzież porzuconego na obwodnicy samochodu. Gościnna wizyta mieszkańca powiatu ostrowskiego zakończyła się tego dnia pobytem w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
Wczoraj (25.06.2026) usłyszał zarzuty za popełnione czyny. Mężczyzna będzie musiał teraz liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: policja.gov.pl