Janikowo: Policja promuje bezpieczne wakacje na VI Festynie Rodzinnym
Policjanci z Janikowa promowali bezpieczne wakacje na VI Festynie Rodzinnym, znakowali rowery i wyłoniono zwyciężczynię krzyżówki.
Policjanci z Komisariatu Policji w Janikowie wzięli udział w VI Festynie Rodzinnym, promując zasady bezpieczeństwa w ramach ogólnopolskiej akcji Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie.
Wydarzenie miało miejsce na terenie Szkoły Podstawowej w Janikowie. To doskonała okazja do rozmów z dziećmi i ich opiekunami o bezpiecznym wypoczynku podczas nadchodzących wakacji. Funkcjonariusze przypomnieli o zasadach nad wodą, podczas podróży oraz aktywnego spędzania czasu. Przygotowali także punkt znakowania rowerów. Z możliwości oznakowania swojego jednośladu skorzystało ponad 30 osób, co pomaga zabezpieczyć rowery przed kradzieżą.
Podczas imprezy odbył się także konkurs krzyżówkowy Jednośladem bezpiecznie do celu, w którym najlepsza okazała się Alicja, 9-letnia uczestniczka. Gratulujemy zwyciężczyni.
Dobra pogoda, liczne atrakcje i uśmiechy uczestników stworzyły rodzinny klimat i zapowiadały bezpieczne oraz udane wakacje.
Źródło: policja.gov.pl